skip to Main Content
0530 401 02 10 info@ekipedu.com

Eğitimde Kalite ve İş Birliği Platformu (EKİP)

Eğitimde Kalite ve İş Birliği Platformu (EKİP), Ocak 2014’te “Eğitim EKİP işidir.’’ diyerek yola çıkan bir grup gönüllü eğitimci tarafından kurulmuş, kolektif bir platformdur. EKİP, Türkiye’nin birçok ilinde yetişkin eğitimi alanında faaliyet yürüten, alanında uzman eğitimci ve akademisyenlerden oluşur.

EKİP’in kuruluş amacı, eğitime bütünsel açıdan bakmak, eğitim bilimlerinin tüm alt disiplinlerinden ve bileşenlerinden yararlanarak eğitimler tasarlamak, eğitim ve öğretimin tüm paydaşlarını bir araya getirerek daha güzel yarınlar için çalışmaktır. EKİP yöneten ve yönetilen ilişkisinin olmadığı, üyelerinin kişisel becerilerini ve yetkinliklerini geliştirmeyi hedefleyen ve birlikte üreten birlikte karar alan kolektif bir yapılanmadır.

EKİP aşağıdaki faaliyetleri yerine getirir.

Öğretmen Eğitimleri :
EKİP, özgün 50 modülü ile öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunur. Devlet Okulu öğretmenleri, bireysel inisiyatif ve kurum yöneticilerinin onayı ile EKİP’i okullarına davet edebilirler.

Özel Okullar, EKİP ile kurumsal anlaşma yaparak öğretmenlerini eğitimlerimizle buluşturabilirler.

Ayrıca Eylül 2020 itibari ile 3 şehirde hayata geçecek EKİP Akademileri, senelik eğitim takvimlerini duyuracak ve bireysel eğitim başvuruları da alınacaktır.

Aile Eğitimleri :
Aile eğitimleri ebeveynlerin ve çocuğun bir arada katılabildiği atölyelerde gerçekleşir. Bu atölyelerin amacı aileyi bir bütün olarak eğitim sürecine katmak, iletişim becerilerini geliştirerek ortak bir tutum kazandırmak ve birlikte nitelikli zaman geçirmelerini sağlamaktır.

EKİP Tasarım Beceri Atölyeleri :
Öğrenciler için tasarladığımız, Matematik, Fen, Türkçe, İngilizce, Düşünme Becerileri, Drama, Kültür Sanat ve El Becerileri ile Yaşam Becerileri atölyelerini öğrencilerimize sunacağımız EKİP Atölyelerini Eylül 2020’de hizmete açacağız.

Ekiptravel :
EKİP’in uluslararası eğitim gezileri organize eden birimidir. Bu kapsamda, dünyadaki eğitim faaliyetlerini takip eder ve yerinde gözlemlenmesi için olanak sağlar.

Projeler :
Ulusal ve uluslararası projeler yürütür. Bu kapsamda; Kalkınma Ajansı, elçilikler, belediyeler, sivil toplum kuruluşları, şirketler ve okullarla çalışır.

Back To Top