skip to Main Content
0530 401 02 10 info@ekipedu.com
YENİLENME ZAMANI

YENİLENME ZAMANI

Bahar geldi. Doğa bir değişim içinde. Dünya yenileniyor. Covid 19’u bir felaket gibi görmek yerine, bu krizi fırsata çevirsek; evlerimizde bizde kendimizi yenilesek ve yaşadığımız, sahip olduğumuz şeylerin mutluluğuna varsak sizce de güzel olmaz mı?

En son ne zaman kendimizle bu kadar vakit geçirmiştik, dinlenebilmiştik? Ne zaman sorgulamıştık yaşamı bu kadar? Ne zaman şöyle bir içimize, özümüze döndük, dünyaya geliş amacımızı düşündük? Kendimizi en son ne zaman sorguladık?

Ve neden evlerimize tıkılıp kaldığımızı, almamız gereken dersi hiç düşündük mü? Dünya ana kendini yeniliyor, ona ayak uydurmamız gerek. “Bencil olma, doğayla bir bütünsün. İnsanoğlu kendini diğer canlılardan hep üstün tuttun ama artık yeter” diyor. Bak artık yunuslar sahillerde. İki ay önce hayal edebilir miydik böyle bir şeyi. Bizde bir çiçek, bir tohum eksek balkonlarımızda. Dışarıdaki dostlarımızı daha fazla düşünsek.

Ailemizle evde ne zaman bu kadar zaman geçirmiştik? Alarm çalmadan uyanmanın keyfine ne zaman varmıştık en son. Şimdi evlerde yeni oyunlar icat ediliyor, çocuklar anne ve babalarıyla vakit geçirmenin mutluluğunu yaşıyor. Çoğu kişi kendi çapında aşçı oldu bile.

Zamansızlıktan yakındık çoğu zaman yapmak isteyip de yapamadıklarımız için. Bol bol zamanımız var artık. Şanslıyız ki; bir tıkla dünya elimizin altında. Okusak, izlesek bol bol. Üretsek. Yazsak, çizsek, boyasak, kessek, yapıştırsak. Sonra karşısına geçip gururlansak.

Şimdi yenilenme zamanı. Kalplerimize yeni çiçekler ekelim. Hala sağlıklı olduğumuz, soframıza yemek koyabildiğimiz için bol bol şükredelim. Ve bu süreçten kendimize artılar katarak, güçlenerek çıkalım. Nazım Hikmet’in de dediği gibi: “Yok öyle umutları yitirip karanlıkta savrulmak. Unutma; aynı gökyüzü altında bir direniştir yaşamak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top