skip to Main Content

ÖZGEÇMİŞ

1983 Yılında İstanbul’da doğdu. Trakya Üniversitesi Sınıf Öğretmenliğinden mezun olduktan sonra çeşitli illerde sınıf öğretmenliği yaptı. Halen İstanbul Ümraniye Zehra Ülker İlkokulunda görev yapmakta. Bahçeşehir Üniversitesi Kariyer Danışmanlığını tamamlayıp, bu alanda çalışmalar yaptı. 2011 yılından itibaren Öğretmen Akademisi Vakfında kısmi zamanlı eğitmen olarak görev almakta. “Başka Bir Okul Mümkün Derneği Öğretmen Köyü” kurucu topluluğundan olup, Eğitimde Kalite ve İşbirliği Platformu eğitim danışmanlarındandır. Şiddetsiz İletişim Türkiye Derneği tarafından yapılan yıllık programı tamamlayıp, çocuk ve ebeveynlerle şefkat dili çalışmaya devam etmektedir.

SINIFIMDA ŞİDDETSİZ İLETİŞİM

Şiddetsiz iletişimin kurucusu Marshall Rosenberg ‘’ 20 yıl boyunca eğitim gördüm ve bana hiç kimse ne hissediyorsun diye sormadı!” diyor. Çocuğumuzla, öğrencilerimizle ilişkilerimiz gerginleştiğinde ya da onlarla “doğru” iletişim kurmak için ne yapacağımızı bilemediğimizde bize hangi kaynaklar yardımcı olacak? Şiddetsiz İletişim, her birimizin her davranışında karşılamaya çalıştığı evrensel ihtiyaçlara odaklanarak çocuğumuzla, öğrencilerimizle ilişkimizde doğru-yanlış, iyi-kötü gibi yargılara dayanan düşünce biçimimizi dönüştürmemizi, kendimizle ve çocuğumuzla kalpten bağlantı kurmamızı ve iletişim sorunlarımıza etkili çözümler bulmamızı mümkün kılar.

ÇOCUKLARLA HATASIZ ALAN THE NO FAULT-ZONE

Şiddetsiz İletişim, anlaşmazlık içindeki bütün tarafları empati ile can-ı gönülden dinleyerek anlama, bu yoldan bağlantı kurarak işbirliği zemini yaratma ve herkesin ihtiyacının gözetildiği ortak çözümler üretme sanatıdır.
Şiddetsiz İletişim çatışmaları dönüştürmenin, ilişkilerimizi sağlığa kavuşturmanın ve barışın yolunu açar.
Şiddetsiz İletişim yeni hiçbir şey içermez. Yüreğimizde şiddetin olmadığı doğal şefkat durumunu, içgüdüsel olarak zaten hep bildiğimiz insanlarla hakiki bağlar kurmanın güzelliğini hatırlamamıza aracı olur. Biçimi basit olmakla birlikte, son derece dönüştürücü bir güce sahiptir.
The No Fault-Zone Oyunu, ABD’li Şiddetsiz İletişim eğitmenleri Sura Hart ve Victoria Kindle Hodson tarafından geliştirilmiş; okullarda, ailelerde, kurumlarda diyalogları yönetmek, sorunları çözmek, empati kurmak ve anlaşmazlıkları gidermek için herkesin kullanabileceği basit, etkili ve eğlenceli bir araçtır.

Back To Top