skip to Main Content

ÖZGEÇMİŞ

2002’de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Kütüphanecilik Bölümü’nden mezun oldu. Eğitim kariyerime Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim bölümü ile devam etti ( 2011-2014). Eğitimine İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünde devam ediyor. (2018-) İzmir Çağdaş Drama Derneği’nde katıldığı 320 saatlik “ Yaratıcı Drama Liderliği” eğitimi Anadolu Üniversitesi’nden aldığı “Eğitimde Drama”, MEB’den aldığı “Drama Eğitmeni Sertifika Programı” sonrasında 2005 yılından bu yana çeşitli konularda yaratıcı drama ve yaratıcı okuma atölyeleri düzenleyerek çeşitli söyleşilerde ve seminerlerde yer alıyor.
Eğitim içeriklerini, eğitimlerini aldığı ve katılımcısı olduğu psikodrama, sanat terapisi, imge tiyatrosu, nefesin kullanımı, hedef belirleme, etkili iletişim ve koçluk, şiddetsiz iletişim, dans ve devinim, etkili beden dilini kullanımı, kontak doğaçlama dans ve birçok disiplinle temas kurarak zenginleştirmektedir.

GEZGİN KULE VE KİTAP KURDU, METAFOR OLARAK OKUR: YARATICI OKUMA ATÖLYESİ

‘Dünya Okumamız Gereken Bir Kitaptır’: Alberto Manguel’in Gezgin, Kule ve Kitapkurdu – Metafor Olarak Okur* kitabının okunacağı atölyede, Çiğdem Odabaşı ve katılımcılar metin odaklı çözümlemeler yapacak. “Okumada eyleminde derinleşme, serüvene atılma, başka diyarlara yol alma” gibi, okuma deneyimine dair yaygın betimlemeler, metin çözümleme, oyun, drama, görsel okuma ve yaratıcı düşünme teknikleriyle işlenecek. Ayrıca, kitabın “Ağda Gezinmek” başlıklı bölümüyle dijital insan bilimlerinin ilişkisi tartışmaya açılacak.

Back To Top