skip to Main Content

ÖZGEÇMİŞ

Alaaddin KARACAN, 1975 yılında Niğde’de doğdu. 1999 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2012 Maltepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetiminde yüksek lisansını tamamladı. 2017 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Adalet bölümünden mezun oldu. 1999 yılından itibaren de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel eğitim okullarında, Rehberlik Araştırma Merkezinde (RAM) özel eğitim öğretmeni, müdür yardımcısı ve müdürlük görevlerini yürüttü. 2002 yılında Anne Çocuk Eğitim Vakfının Baba Destek Programı ( BADEP ) eğitimine katıldı. 2002 yılından itibaren BADEP grupları açarak gönüllü olarak okullarda babalara eğitimler vermeye başladı. 2004 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hizmet içi eğitim kapsamında açılan Özel Eğitim Formatörlüğü kursuna katılarak Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda; sınıf öğretmenlerine, branş öğretmenlerine, rehber öğretmenlere ve ailelere eğitim seminerleri vermektedir. 2010 yılında Öğretmen Akademisi Vakfında (ÖRAV) kısmi zamanlı eğitmen olarak Türkiye’nin birçok ilinde sınıf öğretmenleri ve branş öğretmenlerine eğitimler vermeye başladı.
2014 yılından itibaren Eğitimde Kalite ve İşbirliği Platformunda (EKİP) kurucu ortak ve eğitmen olarak bir çok atölye çalışması yürütmektedir.

DUYGUSAL ZEKANIN ÖĞRENMEDEKİ YERİ VE ÖNEMİ

Zeka denilince hemen aklımıza IQ geliyor. IQ’su yüksek olanlar zeki olarak nitelendiriliyor. Peki öğrenme için sadece IQ yeterli mi…?
Ya, “Duygusal Zeka” desek…! Son yıllarda çok fazla duyuyoruz…!
Yüzyıllar önce (MÖ 427 – 347)’de Platon “Her türlü öğrenmenin duygusal bir temeli vardır” demiş.
Öğrenirken duygusal bir temel oluşturuyor muyuz? Daha önceki öğrenmelerinize baktığınızda neler hatırlıyorsunuz?
İşte tüm bu sorularınızın cevabını, “Duygusal Zekanın Öğrenmedeki Yeri ve Önemi” atölyemizde bulabilirsiniz. Bu atölye çalışmasına katılarak; Duygusal Zeka konusunda farkındalık yaşayabilir, öğrenme ortamlarında birey için güvenli bir eğitim ortamı sağlamanın öğrenme adına önemini deneyimleyebilirsiniz.

Back To Top